O betonie bez tajemnic

Praca przy cięciu betonu – niebezpieczeństwa i zagrożenia

Cięcie betonu to bardzo odpowiedzialne zadanie. Nie dość, że musimy zadbać o własne bezpieczeństwo, to cięcia nie mogą zaważyć na trwałości całej konstrukcji. Jakie niebezpieczeństwa grożą podczas pracy nad cięciem betonu?

 

 

Dopilnowanie parametrów

To niezwykle ważny czynnik. Na budowie każdy milimetr materiału ma znaczenie. Jeśli wywiercimy za duże otwory, może okazać się, że konstrukcja stała się niestabilna lub elementy nie pasują do siebie. Praca przy cięciu betonu wymaga więc ogromnej precyzji. Jeden niepożądany ruch i wszystko może się popsuć.

 

Własne bezpieczeństwo

Podczas pracy z użyciem sprzętów do cięcia betonu trzeba zachowywać szczególną uwagę, aby nie wyrządzić krzywdy sobie ani nikomu innemu. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby pracować w kasku i rękawicach roboczych. Oprócz tego wielu pracowników zakłada na uszy słuchawki wyciszające. Sprzęt do cięcia betonu działa często bardzo głośno, dlatego dla ochrony słuchu warto mieć je na sobie.

 

Pyły w powietrzu

Wiadomo, że podczas cięcia betonu w powietrzu pojawi się pył i kurz. Mają one niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza wtedy, gdy w zawiera się w nich krzemionka. Może bowiem prowadzić do poważnych chorób płuc.

 

texture-1337367_1280

 

Rozwiązaniem cięcie liną diamentową

Cięcie betonu liną diamentową jest nową, niewątpliwie najbezpieczniejszą metodą wykonywania prac w betonie. Przede wszystkim pozwala na niezwykłą precyzję, a ryzyko wykonania niewłaściwego cięcia jest znikome. Pozwala wykonywać otwory o dowolnym kształcie. Jest to również najszybsza z istniejących metod. Praca z użyciem liny diamentowej jest też niewątpliwie cichsza od innych.

 

 

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która wykona cięcia w dowolnym murze, budynku czy płycie, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie internetowej.

 

Napisz komentarz