O betonie bez tajemnic

Nie tylko beton! Co jeszcze przetnie lina diamentowa?

Liny diamentowe są przede wszystkim trwałe. To pozwala im być stosowanymi przy cięciu najtwardszych materiałów. My skupiamy się od dłuższego czasu na betonie. Jednak lina diamentowa to także narzędzie do cięcia innych materiałów. Jakich?

 

Lina przetnie wszystko!

Choć wydawać się może, że cięcie liną diamentową to rzadkość w miejscach prac budowlanych. Tymczasem okazuje się, że ma ona naprawdę wiele zastosowań. Przetnie ona wiele materiałów, a nawet całych konstrukcji. A dokładniej:

– bunkry, tamy, wiadukty, mosty,

– cegły, kamień, inne materiały budowlane,

– stropy, posadzki, ściany,

– fundamenty,

– materiały o dowolnej powierzchni oraz grubości,

– mocno zbrojone elementy (o cięciu jednego z nich pisaliśmy na nawet na naszym blogu – możecie przeczytać o tym tutaj),

– żelbet na powierzchni,

– żelbet pod wodą.

 

Photographee.eu, fotolia.com, #113046555

Photographee.eu, fotolia.com, #113046555

 

Jak dobrać linę?

Typ i średnica liny są dobierane w zależności od rodzaju przecinanego materiału. Linia diamentowa jest zbudowana z rdzenia stalowego, osnowy ze sztucznego tworzywa, sprężyn i z segmentów diamentowych. Samo cięcie opiera się na skrawaniu materiału diamentami. Lina ma przeważnie długość od 10 do 30 metrów. Jej średnica wynosi zazwyczaj 10 i 11 mm (zdarza się, że 6 i 8 mm). Gdyby okazało się, że lina została uszkodzona, bez problemu można ją naprawić. Służy do tego praska hydrauliczna, którą można zaciskać końcówki sznura. Na większości lin umieszczone są też strzałki, które wskazują kierunek zamontowania.

 

Wszystkich, którzy chcą skorzystać z usług cięcia liną diamentową i chcieliby poznać szczegóły naszej oferty, serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzenia naszej strony www.julispec.pl.

Napisz komentarz