O betonie bez tajemnic

Wiercenie w betonie otworów na kable lub wentylacje

Każdy nowobudowany obiekt jest wyposażany w szereg instalacji oraz w różnego rodzaju akcesoria, które powinny zostać ukryte pod tynkiem. Są to chociażby rury centralnego ogrzewania, kable, przewody czy też kanały wentylacyjne. Instalacje te powinny zostać ukryte w ścianach lub w posadzce. Jest to związane nie tylko z bezpieczeństwem, ale również z wygodą, gdyż dzięki temu nie będą zajmowały miejsca wewnątrz pomieszczeń.
Kontynuuj czytanie

O betonie bez tajemnic

Beton jest wszędzie! O betonowych elementach, których na co dzień nie zauważamy

Twój sąsiad jest miłośnikiem wątpliwej urody ozdób ogrodowych? A może Twoja znajoma zbiera pocztówki z fontannami? Do pracy wchodzisz po schodach wykonanych z betonu? Okazuje się, że dookoła nas znajduje się całe mnóstwo elementów, które wykonane zostały z betonu, a których nie zauważamy, gdy nie przykładamy do nich wagi. Dziś krótko o kilku z nich. Przeczytajcie!

Kontynuuj czytanie

O betonie bez tajemnic

Jak dbać o betonowy podjazd pod domem?

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią bardzo kapryśna i intensywnie zmieniająca się pogoda. W naszym kraju występują zarówno bardzo mroźne i śnieżne okresy, jak również takie, w których temperatura się podnosi. Wówczas jest mokro i wilgotno.

Należy mieć na uwadze, że taka pogoda jest nie tylko szkodliwa dla naszych samochodów, w których po okresie zimowym może pojawić się korozja, ale również dla wielu elementów architektonicznych naszego domu.

Kontynuuj czytanie