O betonie bez tajemnic

Beton jest wszędzie! O betonowych elementach, których na co dzień nie zauważamy

Twój sąsiad jest miłośnikiem wątpliwej urody ozdób ogrodowych? A może Twoja znajoma zbiera pocztówki z fontannami? Do pracy wchodzisz po schodach wykonanych z betonu? Okazuje się, że dookoła nas znajduje się całe mnóstwo elementów, które wykonane zostały z betonu, a których nie zauważamy, gdy nie przykładamy do nich wagi. Dziś krótko o kilku z nich. Przeczytajcie!

 

1.Fontanny 

Ozdoba każdego większego miasta i nie tylko. Fontanny stoją przecież także w naszych przydomowych ogródkach. Zazwyczaj to kilka talerzy – woda spływa z jednego na drugi. Na górze nierzadko rzeźba – postać z mitologii czy legend. A to wszystko z… betonu. Są też oczywiście fontanny kamienne, gipsowe czy marmurowe, jednak te, które oglądamy przed domami, to zazwyczaj beton. Spodziewalibyście się?

 

freddy, fotolia.com, #128318977

freddy, fotolia.com, #128318977


 

2. Krasnale ogrodowe

Znamy przede wszystkim te kolorowe krasnoludki w wesołych kubraczkach, które wyglądają zza krzaczków czy kryją się między wysokimi źdźbłami trawy. Istnieją jednak także inne – odlane z betonu. Może widzimy je rzadziej, jednak strzegą porządku za płotem tak samo, jak te czerwone czy zielone.

 

leopold, fotolia.com, #88950398

leopold, fotolia.com, #88950398


 

3. Nagrobki

Znamy przede wszystkim te z marmuru, granitu czy piaskowca. Jednak okazuje się, że na starych cmentarzach istnieją również nagrobki betonowe. Jeśli nie wierzycie, to przyjrzyjcie się im bliżej w święto Wszystkich Świętych czy przy innej wizycie na cmentarzu.

 

Jak widać, z betonem mamy do czynienia dużo częściej niż tylko w przypadku cięcia diamentowego. A może Wam przychodzą do głowy jakieś przykłady betonu w miejscach, w których się go nie spodziewamy? Dajcie znać w komentarzach.

 

Wszystkich z Was, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat naszej firmy i zapytać o szczegóły oferty, zachęcamy do kontaktu. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie też na naszej stronie julispec.pl. Serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz