O betonie bez tajemnic

Beton dekoracyjny w łazience. Dla osób lubiących oryginalny styl!

Beton dekoracyjny w łazience jest coraz bardziej popularnym materiałem, ponadczasowym, klasycznym i zawsze eleganckim. Co więcej, doskonale komponuje się z niemal wszystkimi dodatkami. To czy zdecydujemy się akurat na takie wyjście, jest zależne tylko i wyłącznie od designu i pomysłu, jaki mamy na naszą łazienkę. Możliwości są bowiem naprawdę spore.

Niezliczone bogactwo wzorów!

Betonowe ściany w łazience dają nam ogromne możliwości, jeśli chodzi o dostosowanie ich do ogólnego wystroju łazienki. To rozwiązanie jest idealną alternatywą dla płytek czy kafelków i sprawdza się zwłaszcza w klimatach rustykalnych i minimalistycznych. Efekt, jaki uzyskamy, jest zależny przede wszystkim od sposobu aplikacji tynku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by powierzchnia była gładka niczym tafla wody lub fantazyjnie pofalowana.

Mówiąc krótko, wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Istotną kwestią jest również to, że bez przeszkód można zabarwić taki tynk na dowolny kolor. Daje to nam możliwości jeszcze większe niż w przypadku tradycyjnych płytek bądź zwykłego malowania ścian.

Przede wszystkim trwałość

Warto podkreślić, że tynk imitujący beton jest odporny na wszelki kontakt z wodą. Tworzywa użyte do stworzenia tego typu rozwiązania są specjalnie dostosowane do warunków panujących w łazience. Ponadto mają zdolności zapobiegawcze i działają przeciwko rozwijaniu się pleśni i grzybów. Dzięki temu są one idealne do zastosowania zarówno w okolicach zlewu, jak i prysznica.

Podsumowując, beton dekoracyjny jest wyjściem zarówno szalenie praktycznym, jak i eleganckim. Uwagę przykuwa również jego uniwersalność i ogrom zmian, których możemy w nim dokonać na etapie planowania wystroju łazienki. Jest też niewątpliwie jedna z popularniejszych dzisiaj metod zdobienia łazienek i zyskuje coraz to nowych zwolenników na całym świecie!

Napisz komentarz