O betonie bez tajemnic

Beton architektoniczny w salonie. Urządź się!

Beton to nie tylko ściany w surowym stanie. Dla miłośników wnętrz o industrialnym stylu beton jest świetnym materiałem do wykończenia pokoju. Właśnie po to powstała jego architektoniczna odmiana. Dziś przyjrzymy się zatem sposobom na wykorzystanie go w salonie.

 

Beton architektoniczny to uniwersalny i ponadczasowy materiał wykończeniowy. Dzięki niemu mamy całe mnóstwo możliwości projektowania wnętrz. W zamkniętych pomieszczeniach płyty z betonu mogą posłużyć jako okładzina ścian, a na zewnątrz być wykończeniem fasad. Istnieje całe mnóstwo wykorzystać betonu architektonicznego, dlatego też staje się coraz popularniejszy. Jest on tak charakterystycznym tworzywem, że uczyni każde pomieszczenie oryginalnym. A o to przecież chodzi, prawda?

 

Gdzie najlepiej pasuje beton architektoniczny?

Ten materiał dobrze prezentuje się przede wszystkim na dużych przestrzeniach. Jeśli urządzamy salon w stylu industrialnym i pojawiają się w nim betonowe elementy, z pewnością w ich towarzystwie zjawią się metalowe elementy lub ceglane wykończenia. Dobrze do siebie pasują, a w dodatku są obecnie niezwykle modne. Warto tu zaznaczyć, że beton w salonie im jaśniejszy, tym lepiej. Bieli i szarości sprawiają, że pokój wydaje się większy, a taki zabieg jest ważny zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. Do takiego wnętrza pasować będą również pozostawione bez zabudowania rury i elementy instalacji. Na suficie, zamiast lampy, często wisi sama żarówka.

 

Denned, fotolia.com, #86434337

Denned, fotolia.com, #86434337

 

Wprawdzie naszą specjalnością jest cięcie betonu, a nie wykańczanie nim salonów, jednak nie mogliśmy powstrzymać się od napisania kilku słów na temat wnętrz z tym materiałem w roli głównej. W końcu beton jest nam bliski w każdej postaci.

 

Jeśli szukasz firmy, która zajmuje się profesjonalnym cięciem powierzchni liną diamentową czy kotwieniem w betonie, serdecznie zapraszamy na naszą stronę www.julispec.pl.

Napisz komentarz