O betonie bez tajemnic

Nietypowe zastosowania betonu

„O zieleni można nieskończenie…”. Jak się okazuje, wbrew opinii laików, o betonie również. Wielu osobom może wydawać się, że beton może przydać się tylko i wyłącznie na budowie. Dziś chcemy udowodnić, że to nieprawda, a beton może mieć liczne zastosowania. Pokażemy Wam dzisiaj, jakie.

 

Legowisko dla kota

Kot w betoniarce? Niekoniecznie, to mogłoby skończyć się dla niego nie najlepiej. Kot na legowisku, które wyglądem przypomina betoniarkę? O wiele bardziej przystępne — i dla oka i dla wystroju wnętrza. Może legowisko ze zdjęcia nie jest typową imitacją betoniarki, ale z pewnością je przypomina. I wykonane jest z betonu. Przypuszczalibyście?

 

pinterest.com

pinterest.com

 

Betonowy zlew

Łazienkę z marmuru łatwo sobie wyobrazić. Łazienkę z betonu za to już nieco trudniej. Tymczasem betonowy zlew może wyglądać naprawdę ciekawie i dobrze komponować się z resztą wyposażenia. Zwłaszcza jeśli urządzamy mieszkanie w stylu postindustrialnym. Nieco inne spojrzenie na beton pozwoli mu pokazać się w całkiem przystępny sposób. On naprawdę da się lubić!

 

slabhaus.com

slabhaus.com

 

Betonowe naczynia

Wiemy, że do jedzenia przeznaczona jest ceramika, ewentualnie plastik lub szkło. Jednak przyznać trzeba, że naczynia z betonu wyglądają naprawdę ładnie. Najczęściej są to miski albo półmiski, na których można ułożyć owoce, warzywa czy przekąski. Tutaj ponownie przytaczamy styl postindustrialny, w którym takie akcesoria wpasują się najlepiej.

 

http://homesthetics.net/

http://homesthetics.net/

 

Zamykane pudełka

Można trzymać je zarówno na półce w pokoju, jak i w ogrodzie. Przydadzą się w garażu czy kantorku na działce — dobrze przechowuje się w nich narzędzia. Mogą być ozdobą, która jednocześnie będzie pożyteczna. Ładny wygląd idzie tu w parze z utylitaryzmem. Idealne połączenie!

 

pinterest.com

pinterest.com

 

Mamy nadzieję, że powyższe przykłady przekonały Was, że nie taki beton straszny (i brzydki!) jak go malują. To tworzywo o wielu zastosowaniach, które może być nie tylko fundamentem naszego domu, ale i ozdobą wnętrza, które sami urządzimy.

Jeśli poszukujesz firmy, która profesjonalnie zajmuje się cięciem i szlifowaniem betonu, a także wszelkimi innymi pracami związanymi z tym tworzywem, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania, przedstawimy ofertę i wspólnie omówimy szczegóły. Zapraszamy również na naszą stronę julispec.pl.

1 Komentarz Nietypowe zastosowania betonu

  1. Gocha

    Ten betonowy zlew mnie zainspirował, aż się zastanawiam czy takiego nie zrobić w łazience. W domu nie mam zbyt wielu dekoracji z betonu no oprócz doniczek, które mam z I like beton.

    Reply

Napisz komentarz