O betonie bez tajemnic

Co można wycinać w betonie?

Technika diamentowa otworzyła nowe możliwości w wierceniu otworów w betonie zbrojonym. Nie tak dawno jeszcze wiercenie w żelbecie było niemożliwe. Jak rozwijały się metody wiercenia i co można wycinać dziś w betonie?

 

W krajach wysoko rozwiniętych specjaliści od technologii działali bardzo prężnie, by pokonać trudności przebicia betonu. Do dziś uchowały się metody wykonywania otworów w technice udarowej poprzez kucie młotami pneumatycznymi. Jednak metody udarowe niosą za sobą wiele szkód naruszających konstrukcje budowli. W dodatku nie są one precyzyjne.  Technika diamentowa cechuje się za to precyzją całkowicie pozbawioną udaru. Można ją określić  jako cięcie otworów bezudarowo.

 

 

Wycinanie, jakiego nie znacie

Mamy za sobą wiercenie otworów o średnicy 1 m. To naprawdę interesujące przeżycie, gdy z dokładnością do 1 mm wykonuje się otwór, przecinając stal z betonem. Warto też wspomnieć o głębokości wierconych otworów i zadać sobie pytanie — gdzie jest koniec? Często nawet fachowcy, którzy zajmują się wierceniem od lat, zadają sobie to pytanie. Jak głęboko można wiercić? A może raczej — jak grube ściany  można przewiercać? Trudne, a wręcz niemożliwe jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Technologie wiercenia z różnym doborem wierteł oraz technik przyjmują coraz większe wyzwania. Wobec tego wszystko dostosowywane jest do indywidualnych potrzeb klienta, a dokładniej do grubości ściany, którą trzeba będzie przewiercić i średnicy otworu, który chcemy uzyskać.

 

julispec.pl

julispec.pl

 

Juli-Spec w działaniu

W medycynie cała załoga specjalistów wspólnie zaczyna pracę nad wyleczeniem pacjenta. Chętnie podzielimy się doświadczeniem i podejmiemy nowe wyzwania. Dla nas to inspiracja do poszukiwania rozwiązań wiercenia dużych średnic. W kolejnych wpisach wykonuje się otwory o średnicy 2 m i większe za pomocą techniki z liną diamentową. Tego typu technika jest obecnie na najwyższym poziomie. Firma Juli-Spec jest jedną z niewielu firm, które potrafią się nią posługiwać. Pokażemy zdjęcia z demontażu słupów w otworze chłodni na wysokości 45 mb. Jest to najnowsza nasza realizacja i zapewne warta jest uwagi.

 

 

Napisz komentarz