O betonie bez tajemnic

Cięcie betonu – skarbiec banku

Cięcie betonu może być wykorzystane do różnych celów. Proces ten stosuje się na przykład do poszerzania otworów okiennych, a także do tworzenia kanałów wentylacyjnych. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale realizacja ta jest prowadzona również podczas rozbrajania skarbców. W bankach lub innych podobnych instytucjach buduje się duże skarbce. Przestrzenie te charakteryzują się bardzo grubym betonem pełnym zbrojenia. Praktycznie niemożliwe jest zburzenie tej konstrukcji przy pomocy narzędzi do wyburzeń – konieczne jest wykonanie licznych nacięć materiału. Tylko w ten sposób beton osłabnie i możliwe stanie się jego zburzenie.

Cięcie betonu

Skarbiec może zostać wyburzony na przykład w sytuacji, gdy zakończy już swoją działalność. Zdarza się, że tego typu konstrukcje są eliminowane nawet jeszcze przed całkowitym ukończeniem inwestycji. Taka sytuacja może mieć miejsce na przykład po dokładnym przeanalizowaniu kosztów i stwierdzeniu nieopłacalności dalszej budowy.

W jaki sposób wyburza się skarbce?

Aby proces wyburzania skarbca mógł być przeprowadzony w możliwie najbardziej bezpieczny i sprawny sposób, konieczne jest zapoznanie się z jego planem i wszelką dokumentacją. Tylko w ten sposób możliwe będzie zaznaczenie punktów najlepszych do przeprowadzenia cięcia betonu. Z jednej strony będzie miało to na celu osłabienie całej konstrukcji, a z drugiej zapobiegnie niekontrolowanemu zawaleniu się obiektu. Jest to więc bardzo skomplikowana realizacja, która powinna być przeprowadzana wyłącznie przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników.

Do cięcia betonu wykorzystywane są nowoczesne piły elektryczne i hydrauliczne. Gwarantują one wysoką wydajność prowadzonych prac. Zastosowanie sporej wielkości tarcz diamentowych powoduje, że możliwe staje się przecięcie nawet bardzo grubych murów skarbca. Do przecinania mniej wymagających murów można zastosować narzędzia ręczne. Dzięki temu całość realizacji będzie mogła być przeprowadzona w możliwie najbardziej szybki i sprawny sposób.

Napisz komentarz