W akcji

Betonowe pojemniki DIY

Lubisz wykonywać ozdoby domowe samodzielnie? A może przeraża Cię to i jesteś zdania, że zupełnie nie nadajesz się do ozdabiania wnętrz, bo „nie masz do tego ręki”? Dziś pokażemy, że to nic trudnego! Przedstawiamy krótki poradnik DIY, w którym pokażemy, jak przygotować samodzielnie betonowe pojemniki, które mogą stać się piękną dekoracją w domu lub w ogrodzie.

 

Pojemnik, który dziś przedstawimy, może mieć różnego rodzaju zastosowania. Służyć może jako doniczka, być miejscem do przechowywania spinek, wsuwek czy kosmetyków. Sprawdzi się także jako pudełko na biżuterię. Jak je wykonać?

 

Nic trudnego!

Co ciekawe, takie samodzielne przygotowanie doniczki nie jest wcale czasochłonne. Zależy oczywiście od tego, jakie rozmiary ma mieć dekoracja, ale przeważnie wykonanie nie trwa dłużej niż kwadrans. Możemy sami je pomalować, ozdabiając w dowolne wzory. Jeśli wykorzystamy pojemnik jako doniczkę, śmiało możemy podlewać w nim kwiaty.

 

Co będzie nam potrzebne?

 • beton B-20 lub zaprawa betonowa,
 • tektura,
 • nożyczki,
 • ołówek,
 • linijka,
 • woda,
 • wiaderko.

 

Flickr/CC-BY/HAMZA BUTT

Flickr/CC-BY/HAMZA BUTT

 

Krok po kroku

Pojemniki dobrze jest wykonywać w rękawiczkach roboczych, aby nie zniszczyć sobie dłoni i paznokci.

 1. Najpierw z tektury wycinamy spód i boki dwóch pudełek. Pierwsze niech ma taki kształt, jaki chcemy, aby nasze pudełko miało z zewnątrz, a drugie niech będzie takie, jakie chcemy, aby był środek (jeśli ma to być doniczka, to nie spód będzie okrągły, jeśli zwykły pojemnik – kwadratowy).
 2. Wszystkie złączenia sklejamy ze sobą taśmą.
 3. Następnie rozrabiamy w wiaderku beton i wodę. Niech mają konsystencję ciasta na naleśniki.
 4. Powstałą mieszankę wylewamy do drugiej formy. Na spód wylewamy beton na wysokość kilku centymetrów, a następnie wyciętą i sklejoną tekturę umieszczamy w formie, na środku, zamaczając dno w wylanym już betonie. Dolewamy beton do końca wysokości formy, tak, aby nie nalała się do środka wyciętej i sklejonej tekturki.
 5. Środek obciążamy kamieniami.
 6. Po całkowitym wyschnięciu środka, kiedy będzie już twardy (jak beton!), możemy odciąć tekturę z zewnątrz.

Pudełko gotowe!

 

Wszystkich, którzy szukają firmy, zajmującej się cięciem ścian lub innymi kwestiami związanymi z betonem, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Napisz komentarz