Pstryk!

Prąd w przestrzeni miejskiej

Czy miasto bez prądu mogłoby w ogóle funkcjonować? To miejsce życia wielu osób, ale i ich pracy i rozrywki. Obecna technika daje nam wiele możliwości, ale w pewnych sytuacjach staje się ograniczeniem. Wyobraźmy sobie, co byłoby, gdyby zabrakło prądu w mieście.

 

Nieczynne trakcje tramwajowe

Jeśli zabraknie prądu w całym mieście, staną wszystkie tramwaje. Działają one na prąd, dlatego bez niego żadna linia nie będzie w stanie ruszyć. Na szczęście autobusy jeżdżą dzięki benzynie, więc zawsze możemy przejechać nimi w wyznaczone miejsce.

 

Brak oświetlenia

Lubicie chodzić po ciemnych ulicach miasta po zmroku? Z pewnością znajdą się tacy, ale niewielu na dłuższą metę przepada za całkowitą ciemnością. Jeśli w mieście zabraknie prądu, to nie przestaną się świecić tylko uliczne latarnie, ale i wszystkie uliczne neony. Jedyne, na co możemy liczyć, to światła poruszających się po mieście aut. Jednak czy będą w stanie bezpiecznie jeździć po miejskich drogach, jeśli wraz z wyłączeniem prądu przestaną działać wszystkie sygnalizacje świetlne?

 

japan-1263527_1920

 

 

Odpowiedzialne elektrownie

Za prąd w mieście odpowiadają elektrownie, które przetwarzają różne rodzaje energii na energię elektryczną. W Polsce ponad 90% energii elektrycznej pozyskuje się w elektrowniach węglowych, w których głównym paliwem jest węgiel brunatny lub kamienny.

Na nasze szczęście współczesne elektrownie są konstruowane w taki sposób, że nie musimy się obawiać o całkowity paraliż miasta. Istnieje w dodatku wiele metod awaryjnego dostarczania prądu, więc wizja egipskich ciemności jest raczej nierealna.

Dla nas to również dobra informacja. Bez prądu nie bylibyśmy w stanie wykonywać wszelkich usług związanych z instalacjami elektrycznymi i energetycznymi, które są naszą specjalnością. Pragniemy też dodać, że nasi pracownicy to fachowcy, posiadający uprawnienia do fachowego i bezpiecznego przeprowadzania montażu elementów systemu oświetleniowego, pomiarów czy prefabrykacji rozdzielni.

 

www.julispec.pl

www.julispec.pl

 

Jeśli jesteście zainteresowani usługami naszej firmy, to serdecznie zapraszamy na stronę www.julispec.pl oraz do kontaktu telefonicznego pod numerami 601 513 761 lub 601 556 380.

 

Napisz komentarz