Pstryk!

Nowoczesne systemy oświetleniowe

Od chwili, w której Thomas Alva Edison opatentował żarówkę, światło elektryczne stało się niezbędnym elementem w każdym domu oraz firmie. Jednak od tego czasu technologia przybrała zupełnie inny wymiar, a jej efektem są nowoczesne systemy oświetleniowe, które zapewniają nie tylko optymalny poziom oświetlenia, ale są również stylowym dodatkiem, który ma wpływ na estetykę całego pomieszczenia. Z myślą o wszystkich osobach, które planują instalację nowoczesnych systemów oświetleniowych w swoich domach, stworzyliśmy artykuł, w którym przedstawimy kilka najciekawszych informacji dotyczących tej dziedziny.


Ekologiczna technologia

Kiedyś w każdym domu można było spotkać wyłącznie żarówki wolframowe. Zapewniały one odpowiednią ilość światła, które było zbliżone do naturalnego, jednak były one nieefektywne. Cechowały się wysoką energochłonnością oraz niską żywotnością, dlatego Unia Europejska podjęła decyzję o ich wycofaniu z produkcji. Dziś kładzie się ogromny nacisk na rozwiązania proekologiczne, które wykorzystują technologie LED. Przy jej pomocy wytwarza się żarówki oraz halogeny charakteryzujące żywotnością, niską toksycznością, jak również małym poborem prądu w porównaniu do dużej efektywności w przekształcaniu pobieranej energii na światło docierające do ludzkiego oka. Technologia LED jest energooszczędna, a świadczą o tym liczby. Wydajność w poborze energii zwykłej żarówki wolframowej oscyluje na poziomie 10% w przypadku LED wartość ta sięga aż 90%. Dziś takie żarówki są dostępne w każdym sklepie oświetleniowym lub elektrycznym. To produkt powszechnie dostępny, dlatego wybierając sposób oświetlenia swojego domu warto wybrać systemy oparte na technologii LED.

 

Inspirujący design

Nowoczesne systemy oświetleniowe projektuje się z myślą o zapewnieniu użytkownikowi maksymalnej funkcjonalności, która wyrażona jest w dekoracyjnej formie. W sklepach znajdziecie Państwo osobne rozwiązania dedykowane dla kuchni, łazienki, salonu czy sypialni. Zachwycają one swoją oryginalną formą oraz ciekawym wyglądem, który wzbudza zainteresowanie. Przy ich pomocy można stworzyć w pomieszczeniach wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę, która może być wyrażone w stylu glamour lub minimalistycznym. To obecnie dwa najpopularniejsze trendy występujące w branży oświetleniowej.

 

homebook.pl

homebook.pl


Inteligentne rozwiązania

Nowoczesne systemy oświetleniowe to jednak nie tylko oszczędność oraz ciekawy wygląd. To w głównej mierze systemy, których celem jest zapewnienie domownikom komfortu na najwyższym poziomie. Dzięki nim dom staje się inteligenty i dopasowany do preferencji i potrzeb mieszkańców. Działanie nowoczesnych systemów oświetleniowych może być regulowane w całym domu przy pomocy specjalnych jednostek sterujących, a nawet aplikacji dedykowanych na smartfony lub tablety. W ten sposób można włączyć lub wyłączyć oświetlenie w domu przy pomocy jednego kliknięcia będąc nawet na drugim końcu świata.

 

Nowoczesne systemy oświetleniowe to przyszłość, której z całą pewnością nie unikniemy. Ich popularność będzie systematycznie wzrastała, a ich ceny będą atrakcyjniejsze. To rozwiązanie, które już niebawem może zagościć w Twoim domu. Mogą Ci w tym pomoc specjaliści z naszej firmy.

Napisz komentarz