Pstryk!

Nowoczesne oświetlenie kuchni

W opinii wielu osób kuchnia jest pomieszczeniem, które musi wyróżniać się nie tylko swoją estetyką, ale również pełną funkcjonalnością. To w niej wykonywanych jest wiele czynności sprowadzających się do przyrządzania potraw, dlatego jej układ i wyposażenie powinny być idealnie dopasowane do preferencji mieszkańców domu. Wiele osób piszących o funkcjonalnej kuchni skupia się wyłącznie na nowoczesnych urządzeniach AGD oraz praktycznych przedmiotach, takich jak meble, a przecież nie tylko one mają istotny wpływ na codzienny komfort pracy. Przyjrzyjmy się jeszcze jednej kwestii — oświetleniu.

 

Jak oświetlić kuchnię?

Równie ważnym czynnikiem wpływającym na komfort korzystania z kuchni jest właściwe oświetlenie. Wiele osób bagatelizuje tę kwestię, a to właśnie ona jest warunkiem wielu sukcesów kulinarnych. W bezpośredni sposób wpływa na walory estetyczne pomieszczenia, tworząc atmosferę sprzyjającą pracy i wypoczynkowi. Kiedyś jedynymi źródłami światła w kuchni było oświetlenie ogólne, które najczęściej przybierało formę lampy wiszącej z kloszem oraz naturalne światło słoneczne. Dziś jest zupełnie inaczej. Nowoczesne oświetlenie w kuchni to specjalnie zaprojektowane systemy, które mają na celu równomiernie oświetlić wszystkie powierzchnie i zakamarki.

 

napinane-warszawa.pl

napinane-warszawa.pl

 

Jakie oświetlenie w kuchni?

Wiele osób zadaje sobie pytanie — jakie oświetlenie powinno się znaleźć w kuchni? Planując aranżację kuchni, należy uwzględnić kilka rodzajów oświetlenia. Niezbędne jest nie tylko oświetlenie główne, ale również dobrze doświetlone blaty przy pomocy świetlówek liniowych zamontowanych pod górnymi szafkami oraz lampy nad stołem kuchennym, które podnoszą walory estetyczne znajdujących się na talerzach potraw. W kuchni niezwykle istotne są również parametry oświetlenia. Powinno się ono charakteryzować ciepłą barwą, a jej wskaźnik oddawania barw określany symbolem (Ra) powinien przekraczać wartość 80 jednostek. Wówczas potrawy będą wyglądać na bardziej soczyste i apetyczne.

 

Lampa w kuchni — jaką wybrać?

Jednak pamiętajmy, że kuchnia musi też być harmonijnym pomieszczeniem, które wpasowuje się w gusta mieszkańców, dlatego nowoczesne oświetlenie nie może być nudne i szablonowe. Doskonale wiedzą o tym producenci oświetlenia, którzy proponują klientom wiele ciekawych rozwiązań. Dziś niezwykle modne są taśmy LED lub futurystyczne lampy z kloszami skierowanymi do dołu. Warto również przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom, które dopiero pojawiają się w katalogach z wystrojem wnętrz. Słyszeliście o podświetlanych spodach szafek przy pomocy wieńców świetlnych LED? To element, który zapewnia nie tylko komfortową pracę w kuchni, ale również tworzy niesamowity efekt wizualny. Przyciąga on spojrzenia i wzbudza pozytywne emocje. Jeżeli Twoja kuchnia odbiega od obecnych standardów, może warto pomyśleć nad jej modernizacją? Dzisiejsze rozwiązania oświetleniowe opierają się na energooszczędnej technologi LED, dlatego taka inwestycja wpłynie nie tylko na efektywny design pomieszczenia, ale również pozwoli Ci zminimalizować rachunki.

1 Komentarz Nowoczesne oświetlenie kuchni

Napisz komentarz