Pstryk!

Instalacje elektryczne w kuchni

Dziś, kiedy dostęp do programów Mieszkanie dla Młodych czy Mieszkanie Plus dla wielu osób jest na wyciągnięcie ręki, łatwo o własne cztery kąty. To wiąże się również z koniecznością położenia paneli, skręcenia mebli, zamontowania oświetlenia. To długie i kosztowne procesy. W tym wpisie postanowiliśmy przybliżyć Wam temat związany właśnie z domami i mieszkaniami, a konkretniej z kuchniami.

 

Zadbaj o szczegóły!

Kwestię elektryki zazwyczaj w całości oddajemy fachowcom. Boimy się nie tylko, że porazi nas prąd, ale również, że nie podołamy wyzwaniu i nie poprowadzimy przewodów we właściwy sposób, co zaważy na funkcjonowaniu całej instalacji. A jest ona niewątpliwie ważna. Zwłaszcza w kuchni, gdzie podłączona jest lodówka, zmywarka, mikrofalówka, okap, piekarnik i wiele innych urządzeń, bez którego funkcjonowanie byłoby znacznie utrudnione. Powinniśmy jednak zwracać szczególną uwagę na kilka elementów, które są niezwykle ważne. Jeśli zauważymy, że elektryk nie dopilnował swojego obowiązku, możemy, a wręcz powinniśmy przypomnieć mu o tym.

 

Gniazdek pod dostatkiem

Przede wszystkim ważne jest, aby w kuchni znajdowało się wystarczająco dużo gniazdek. Jeśli okaże się, że jest ich za mało, możemy nie mieć możliwości podłączenia wszystkich urządzeń elektrycznych tak, jak byśmy chcieli. Oczywiście istnieją przedłużacze i trójniki, ale nie po to zatrudniamy fachowców, aby musieć później posiłkować się starymi trikami. Zadbajmy więc, aby już w projekcie autorzy uwzględnili właściwe rozmieszczenie gniazdek.

 

kitchen-670247_1920

 

Kto wyłączył światło?

Aby właściwie rozmieścić w pomieszczeniu gniazdka i lampy potrzebne jest nie tylko doświadczenie, ale i wyobraźnia. Już w projekcie należy zadecydować, w których miejscach znajdą się poszczególne meble i sprzęty. Zamontowanie zmywarki czy piekarnika wymaga odpowiedniego zaplanowania, więc warto, by fachowcy mieli to na uwadze. Skutecznym sposobem na dobre rozplanowanie rozstawienia mebli jest zaznaczenie kredą na ziemi, co będzie gdzie stać – wtedy nie będziemy musieli się martwić, że coś się nie zmieści lub o czymś zapomnieliśmy. Powinniśmy też wziąć wtedy pod uwagę, w którą stronę będą otwierały się drzwi szafek czy lodówki. To pozwoli lepiej zauważyć potrzebę oświetlenia konkretnych miejsc, zmiany lokalizacji włączników światła czy też zamontowania gniazdek.

 

Jeśli zadbamy o wszelkie szczegóły w kwestii instalacji elektrycznych w kuchni od samego początku, nie będziemy musieli borykać się z utrudnieniami przez cały czas mieszkania w nowym domu. Wszystkich, którzy chcą skorzystać z pomocy fachowców z Opola, zwłaszcza w kwestii instalacji elektrycznych, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Odwiedźcie nas na www.julispec.pl.

Napisz komentarz