Pstryk!

Gdy potrzeba prądu: Trójniki, listwy, przedłużacze.

Wielokrotnie w czasie remontów, prac budowlanych, a także w codziennych sytuacjach, takich jak sprzątanie czy gotowanie, okazuje się, że nie brakuje nam prądu, ale dostępu do niego. Na szczęście można w sprytny sposób poradzić sobie z tym utrudnieniem. Z pomocą przychodzą nam wtedy trójniki, listwy, rozgałęźniki. Przedstawiamy dziś kilka sprzętów, dzięki którym każda wtyczka znajdzie gniazdko.

 

Przedłużacze

Najpopularniejszy sposób na rozprowadzenie prądu po pokoju. Przedłużacz to listwa z kilkoma miejscami na wczepienie kabla. Sam przedłużacz też kończy się kablem, który podpina się pod jedno z gniazdek, najczęściej w ścianie. Tym sposobem jedno gniazdko umożliwia wczepienie kilku kabli. Przedłużacze mogą mieć przełączniki, które pozwalają wybrać, w których konkretnie gniazdkach listwy ma płynąć prąd, a które można wyłączyć. Dzięki temu włączamy prąd tylko w tych gniazdkach, gdzie chcemy umieścić wtyczki. To pozwala znacznie zaoszczędzić prąd i żyć ekonomiczniej.

 

PhotographyByMK, fotolia.com, #25136696

PhotographyByMK, fotolia.com, #25136696

 

Rozgałęźnik

To alternatywa dla tradycyjnego przedłużacza. Przydatny okaże się przede wszystkim wówczas, gdy konieczne będzie podłączenie do prądu sprzętu, który znajduje się w blisko od gniazda. Umieszczenie rozgałęźnika w gniazdku umożliwia włożenie kilku wtyczek w miejsce, które standardowo przeznaczone jest dla tylko jednej.

 

Warto nadmienić tutaj, że istnieje mnóstwo rodzajów listw i rozgałęźników. Niektóre przewidują kilka miejsc na wtyczki płaskie i okrągłe, inne tylko na okrągłe, jeszcze kolejne wyłącznie na płaskie. Zależnie od tego, jaki rodzaj wtyczek będziemy podłączać, możemy wybrać właściwy model. W sklepach z materiałami budowlanymi i remontowymi jest ich całe mnóstwo. My również z nich korzystamy, np. wykonując różne instalacje elektryczne! Jeśli interesuje Was zakres naszych usług, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Napisz komentarz