Pstryk!

Instalacja ogrzewania. Elektryczne systemy grzewcze

Ogrzewanie elektryczne daje szansę wykorzystania alternatywnych sposobów ogrzewania, jednocześnie optymalizując koszty eksploatacji systemów grzewczych. Czym są zatem elektryczne systemy grzewcze?

 

Elektryczne systemy grzewcze to nic innego, jak elektryczne ogrzewanie w zastosowaniach mieszkaniowych oraz przemysłowych. Są to przede wszystkim:

  • ogrzewanie podłogowe – komfortowe ogrzewanie płaszczyznowe, wykorzystujące elektryczne kable grzejne,
  • pompa ciepła – najnowocześniejsze ogrzewanie elektryczne,
  • regulatory temperatury i termostaty,
  • piece akumulacyjne,
  • konwektory.

 

Domowe instalacje elektryczne – co się kryje pod tym hasłem?

Instalacja elektryczna w domu jest częścią większej sieci niskiego napięcia. Składa się ona z układu przewodów w obrębie budynku oraz sprzętu elektroinstalacyjnego. Za początkiem instalacji elektrycznej w domu są zaciski wyjściowe wewnętrznej linii zasilającej, znajdujące się w złączu. Całość kończy się punktem odbioru energii elektrycznej, punktem świetlnym lub zainstalowanym odbiornikiem energii elektrycznej. Celem rozprowadzania domowych instalacji elektrycznych jest dostarczenie energii lub sygnałów elektrycznych do poszczególnych odbiorników. Ogrzewanie elektryczne jest jednym z rodzajów tych właśnie instalacji.

 

p-and-a.eu

p-and-a.eu

 

Kiedy najlepiej zainstalować elektryczny system grzewczy w domu?

Instalacja ogrzewania często spędza nam sen z powiek. Na pewno z systemu tego można  z powodzeniem korzystać w domach o niedużym zapotrzebowaniu na ciepło. W nich bowiem wydatki, związane z instalacją grzewczą mogą przemawiać za wyborem ogrzewania elektrycznego. Jest wiele rodzajów grzejników elektrycznych. Charakterystyczne jest dla nich to, że energię elektryczną przekształcają w ciepło prawie bez strat, czyli mają niemalże stuprocentową sprawność.

 

Coraz częściej spotkać możemy się z ogrzewaniem elektrycznym w podłodze. Często spotkać można również maty grzewcze. Elektryczne systemy grzewcze właśnie dzięki nim zyskują na popularności. Może kiedyś wszystkie domy ogrzewane będą właśnie w ten sposób?

Napisz komentarz